Wydawnictwo IX – Przedsprzedaż książek Tadeusza Micińskiego i Roberta Aickmana.

Wydawnictwo IX – Przedsprzedaż książek Tadeusza Micińskiego i Roberta Aickmana.

7 kwietnia 2019 0 przez TrupiJad

Trwa przedsprzedaż limitowanych oraz klasycznych edycji książek:

Tadeusz Miciński „Mené-Mené-Thekel-Upharisim!… Quasi una fantasia”

Robert Aickman „Ukryty pokój. Opowieści osobliwe i makabryczne”

 

Przedsprzedaż ma miejsce na naszej stronie internetowej.
Wysyłka książek będzie realizowana po 20 kwietnia.

Tadeusz Miciński „Mené-Mené-Thekel-Upharisim!… Quasi una fantasia” (limit 300 egz.)

Mené-Mené-Thekel-Upharisim jest powieścią niezwyczajną i niekonwencjonalną, pisaną z jednej strony jako pamiętnik, z drugiej zaś jako pełen fantazji twór nieposiadający w sobie nic z realności. Jej wyjątkowość polega jednak nie tylko na tym, że stanowi swoisty ewenement wśród wszystkich powieści młodopolskich, ale przede wszystkim na tym, że szczegółowo rozwija problem osobowości głównego bohatera. Miciński mieszcząc w powieści marzenia, urojenia, fantazje czy też wizje senne, płynnie przeistaczające się w rzeczywistość, która również, mając podłoże halucynacyjne, nie stanowi realnego bytu, powoduje, że utwór nabiera cech specyficznych dla zespołu zjawisk określanych ogólnie jako oniryczne lub wręcz parapsychologiczne. Powieść natomiast poprzez swoją strukturalną i fabularną mglistość nabiera właściwości typowych dla koncepcji czerpiących z tendencji surrealistycznych. Poruszając się w niej bez „ingerencji trzeźwego, obserwującego narratora”, możemy w zupełności stwierdzić, iż jest ona pełną wizyjności fantazją powieściową. Pozorny chaos, który zatem może się rodzić w naszym umyśle przy pobieżnej lekturze tego utworu, okazuje się być wyłącznie iluzorycznym, gdy wnikniemy głębiej w jego treść i poznamy kompozycję.

Wojciech Kowalewski

Wydawnictwo IX
Rok wydania: 2019
Autor: Tadeusz Miciński
Opracowanie: Wojciech Kowalewski
Redakcja: Katarzyna Koćma
Okładka: Łukasz Gwiżdż
Redakcja techniczna: Krzysztof Biliński
Format: 125×195 mm
OPRAWA TWARDA
EAN: ISBN 978-83-953285-0-3
Ilość stron: 400

 

Robert Aickman „Ukryty pokój” (limit 200 egz.)

“Czytając Aickmana, łatwo wysnuć wniosek, że rzeczy niezwykłe, nienaturalne mogą spotkać każdego, rzeczywistość bowiem wcale nie jest taka, jak ją postrzegamy. […] Tylko czy faktycznie protagonista Aickmana to zwykły szary przedstawiciel gatunku ludzkiego? Może tylko pozornie. Najczęściej, wraz z biegiem fabuły – za sprawą luźnych wtrąceń, krótkich oznajmień, niedopowiedzeń, drobnych wskazówek to tu, to tam – okazuje się, że bohaterowie Aickmana to ludzie o wnętrzu bardziej zawiłym aniżeli ich przeszłość. A może właśnie rzecz w tym, że każdy przeciętny człowiek to niezwykle skomplikowany konstrukt psychologiczny? Czy duchy to błąkające się pośród żywych zjawy, czy może wytwory, żeby nie powiedzieć, owoce naszego życia wewnętrznego? […]

Aickman wpłynął na twórczość wielu współczesnych autorów grozy. Wystarczy wymienić Neila Gaimana, Ramseya Campbella czy Clive’a Barkera. Oryginalność Aickmana – jak zreasumował to Peter Straub – jest zakorzeniona w konieczności: on po prostu musiał napisać te historie. Tym bardziej warto je przeczytać. Wielokrotnie”.

Tomasz Chyrzyński, tłumacz

Wydawnictwo IX
Rok wydania: 2019
Autor: Robert Aickman
Przekład oraz opracowanie: Tomasz Chyrzyński
Redakcja: Katarzyna Koćma
Okładka: Łukasz Gwiżdż
Redakcja techniczna: Krzysztof Biliński
Format: 125×195 mm
OPRAWA TWARDA
EAN: 978-83-953285-2-7
Ilość stron: 350

 

Więcej info oraz sklep tutaj:

https://wydawnictwoix.pl/sklep/