Wydawnictwo IX zaprezentowało okładkę do jednej ze swoich pierwszych książkowych premier 2022 roku.

Wydawnictwo IX zaprezentowało okładkę do jednej ze swoich pierwszych książkowych premier 2022 roku.

4 stycznia 2022 0 przez TrupiJad
BRAM STOKER
„Klejnot Siedmiu Gwiazd”
Autorka ilustracji: Joanna Widomska – Workshop
Przedstawiamy Wam pierwszą z premier, które z końcem stycznia pojawią się w naszym wydawnictwie w przedsprzedaży. Książka, którą obiecaliśmy Wam prawie rok temu nareszcie trafi na Wasze półki, a tym samym kolejny raz uzupełnimy brakujące ogniwo w tłumaczeniu klasyki literatury grozy.
Na polskim rynku od lat nazwisko Brama Stokera wiąże się tylko z jedną książką: „Dracula”, po którą wydawcy sięgali chętnie z myślą o dobrej sprzedaży legendarnego tytułu. Niestety przyćmił on inne i wcale nie gorsze utwory irlandzkiego pisarza. Nasza literacka rebelia przygotowała dla Was wyjątkową i równie kultową powieść „Klejnot Siedmiu Gwiazd”, będącą wynikiem fascynacji autora starożytnym Egiptem i osobliwą modą, która zapanowała w Wielkiej Brytanii w XIX i na początku XX wieku. Stoker studiował w Trinity College w Dublinie, który szczycił się wybitnym programem orientalistyki i wielu literaturoznawców i kulturoznawców podkreśla historyczną szczegółowość jego książki.
Powieść z języka angielskiego przełożył Radek Jarosiński, którego tłumaczenia doceniliście już w przypadku „Wyzwania z innego świata” H.P. Lovecrafta, „Księżycowej studni” i „Stalowego monstrum” A. Merritta oraz „Maski Cthulhu” A. Derletha.
Jakie inne książki ukażą się w Wydawnictwie IX możecie posłuchać w filmie:
„IX NEWS – plany, podsumowania, cele”: