Przeczytaj opinię o wszystkich dotychczasowych częściach serii „KOŁYSKA STRACHU”.

Przeczytaj opinię o wszystkich dotychczasowych częściach serii „KOŁYSKA STRACHU”.

21 sierpnia 2022 0 przez TrupiJad

SERIA: KOŁYSKA STRACHU:

Ostatni Egzamin – Tomasz Siwiec

 

Gdy tylko zobaczyłam pierwsze zapowiedzi serii „Kołyski strachu” ☠ wiedziałam, że muszę to przeczytać! Mam ogromną słabość do projektów Tomka Siwca, w których odnajdą się nie tylko dorośli, ale i młodzież.

Zdarzyło Wam się być samemu na opustoszałym, szkolnym korytarzu po zmroku?

Wyobraźcie to sobie, idziecie i nie jesteście pewni, czy te odgłosy to echo Waszych kroków, czy może to coś innego, czającego się w mroku… Czujecie już ten dreszczyk grozy?

W „Ostatnim egzaminie” poznajemy Zdziśka, emerytowanego nauczyciela, który po stracie żony i związanej z tym przytłaczającej samotności rozpoczyna pracę jako woźny w szkole. Przyjdzie mu zmierzyć się z dziwnymi i niepokojącymi zdarzeniami jakie rozgrywają się pod osłoną nocy między ciemnymi szkolnymi korytarzami. Przekona się, że te dziwne plotki o miejscowej szkole, nie są, aż tak oderwane od rzeczywistości jak myślał.

Czy nieniknące echa tragicznych zdarzeń przed laty mają coś wspólnego z szkolną grozą? Pan Zdzisław będzie musiał pozbyć się racjonalizmu i mieć oczy szeroko otwarte, aby zmierzyć się z nieznanym.

Krótka, treściwa i niesamowicie wciągająca historyjka, w której czuć dreszczyk grozy. Bardzo wzruszyła mnie ta historia, a autor jak zawsze potrafi grać na emocjach i poruszyć serducho. Odczuwamy tu ogromne pokłady empatii autora.

Świetna historia na wolną chwilkę do poduchy dla tych, co lubią się bać. Gorąco polecam młodym i starszym grozolubisiom.

 

SERIA: KOŁYSKA STRACHU:

Tato – Tomasz Siwiec

 

Młody Adrian mając dość bycia klasowym kujonem i chcąc wyróżnić się w tłumie, postanawia wejść na drogę chuligaństwa. Przystaje do grupki chłopaków o podłej naturze. Pewnego dnia zbieg przedziwnych okoliczności doprowadza ich do gnijącej rudery. Czy będą w stanie zmierzyć się z tym, co tam zastaną?

„Tato” jest książką z wątkiem nadprzyrodzonym, w którym przewija się temat dziecka z piekła rodem. To także historia traktująca o trudach rodzicielstwa. Mimo ogromu miłości, dziecko może pokazać diabelskie rogi. Nie mam wątpliwości, że idealnie wpasowała się w „Kołyskę strachu”.

To fascynująca historyjka o tym, jak życie bywa przewrotne. Biedak może dostąpić bogactwa i nie zdążyć zaznać szczęścia, a bogatego życie może boleśnie doświadczyć. Droga życiowa jest kręta, los bywa śmieszkiem, naigrawającym się z ludzi. Smutna i wzbudzająca gorycz życia codziennego.

„Tato” to delikatna groza z przesłaniem, nie tylko dla dorosłych, ale i starszej młodzieży. Zapewne niektórym mogą przeszkadzać przeskoki w czasie, bądźmy szczerzy: w innym wypadku zrobiłaby się z tego cegła, a w końcu nie każda książka musi mieć rozmiary encyklopedii. W sam raz do poczytania na dobranockę.

 

SERIA: KOŁYSKA STRACHU:

Tajemniczy zegarek – Tomasz Siwiec

 

Wyobraźcie sobie, że macie zegarek, który odlicza Wam czas do śmierci. Okazuje się, że zostało Wam jeszcze kilka dni na uporządkowanie swoich spraw. Jak myślicie, co byście zrobili?

Tik tak

„Tajemniczy zegarek” to kolejna bardzo udana odsłona z serii książek pt. „Kołyska Strachu”. Poznajemy tu Marcina, osobnika o niezbyt kryształowym charakterze, który właśnie trafia na taki zegarek.

Bohater traktuje to jako żart, ale szybko przekonuje się, że coś jest na rzeczy. Znaki jakie wysyła mu otoczenie oraz nieudane próby ściągnięcia zegarka uświadamiają mu, że to nie zabawa… Więcej Wam jednak nie zdradzę, przekonajcie się sami.

To bardzo emocjonująca, chociaż krótka historia, która przy okazji mocno wzbudza dreszczyk grozy. Pokazuje, że ludzie tak łatwo się nie zmieniają, nawet w obliczu śmierci.

To świetna rzecz do poduchy na dobranoc. Odnajdą się tu nie tylko dorośli, ale i starsza młodzież. Mam nadzieję, że ta seria na dobre się rozkręci, bo kto jak kto, ale Tomek na pewno ma w zanadrzu niejedną historię z dreszczykiem do opowiedzenia. Polecam!

 

Wszystkie opinie pochodzą od: katooola

 

 

 

 

 

 

Książki z serii KOŁYSKA STRACHU są do nabycia poprzez oficjalna stronę – KOŁYSKA STRACHU, przez sklep HORROR MASAKRA oraz w dobrych księgarniach internetowych,.