Najciekawsze Newsy Mijającego Tygodnia – Trupi Jad Magazyn.

Najciekawsze Newsy Mijającego Tygodnia – Trupi Jad Magazyn.

2 października 2022 0 przez TrupiJad

W Australii odnaleziono przerażającego rekina z „ludzkim uśmiechem”. Naukowcy spierają się, co to za gatunek

 

„Tajemniczy rekin został odkryty u wybrzeży Australii. Eksperci nie są pewni, do jakiego gatunku należy zwierzę, ale pewne jest jedno – jego wygląd mrozi krew w żyłach.

Swoją cegiełkę w odkrywaniu oceanu dołożył ostatnio pewien australijski wędkarz. Pewnego dnia, łowiąc ryby u wybrzeży Nowej Południowej Walii w Australii, udało mu się złapać niezwykle zagadkowego rekina, o niemalże kreskówkowym wyglądzie. Ryba miała ok. 1,5 długości i ważyła blisko 15 kg. Swoją zdobyczą wędkarz pochwalił się w mediach społecznościowych, co od razu wywołało niemałe poruszenie.”

 

Cokolwiek to za  zwierzę mi wydaje się, że jego wygląd jest bardziej śmieszny, niż straszny. Straszne byłoby spotkanie się z face to face w oceanie z takim osobnikiem, ale na foci – słodziak!

źródło: National Geographic Polska.


Serpent D’Océan. Gigantyczny wąż u wybrzeży Francji!

Na jednej z plaż u wybrzeży Francji, w miejscu, gdzie wody rzeki Loary łączą się z Oceanem Atlantyckim, znajduje się wyjątkowa rzeźba, której kształt przywodzi na myśl potwora, raz po raz wyłaniającego się z morskich głębin.

Serpent D’ Océan to metalowa rzeźba, kształtem przypominająca szkielet węża morskiego…

Jako inspirację do stworzenia 130-metrowej rzeźby, Ping wykorzystał postaci smoków, wywodzące się z chińskiej mitologii. Za sprawą odpływów i przypływów zakrzywiony szkielet węża daje wrażenie, jakby pojawiał się i znikał w zależności od zmieniającej się pozycji Księżyca względem Ziemi.

Nam się podoba i na początku także daliśmy się zrobić „w konia”, że to prawdziwe zwierzę 🙂

Źródło: WP.pl


Ukradziono jej pieniądze, więc za kare odgryzła koleżance ucho!

 

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w bloku przy ulicy Księżycowej na Bielanach. Policjanci ustalili, że pokłóciły się dwie koleżanki i jedna drugiej groziła pozbawieniem życia – powiedziała rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa V podinsp. Elwira Kozłowska.

Okazało się, że sąsiadki razem piły alkohol, ale awantura zaczęła się dopiero w nocy. Po w powrocie do domu jedna kobiet stwierdził, że brakuje jej w portfelu 800 złotych.

O kradzież posądziła koleżankę. W środku nocy poszła do niej wyjaśniać sprawę – przekazała policjantka. Doszło do awantury i przepychanek. W pewnym momencie 31-latka odgryzła koleżance kawałek ucha.

No co. Istnieją strony, gdzie można wycenić każdy kawałem naszego ciała. Ucho ludzkie waha się ok 300 dolarów, więc jakby tak przeliczyć ten odgryziony kawałek, to wyjdzie z osiem stówek…

Źródło: WP.pl

Fota: Fakty Kaliskie.


Ucięła sobie drzemkę, nagle poczuła w ustach fekalia.

Amanda Gommo ucięła sobie drzemkę, gdy doszło do niefortunnego incydentu. Kobieta spała z otwartymi ustami, po czym trafiła do szpitala na trzy dni. Wszystko przez to, że mały chihuahua o imieniu Belle wypróżnił się do jej ust. Niestety, piesek nie był zdrowy.

Dla Amandy był to dzień, którego prawdopodobnie nie zapomni nigdy: „Jak zawsze, ucinałam sobie popołudniową drzemkę z Belle, kiedy nagle poczułam, jak coś cieknie mi do ust” – powiedziała serwisowi SWNS. „Pobiegłam do łazienki, ale moje dziecko było pod prysznicem, więc zanim się umyłam, miałam czas na szybkie zdjęcie”.

Efekt był taki, że Amandę zabrano do szpitala, gdzie przez trzy dni dostawała kroplówkę. Ludzie maja różne zawirowania. Rozumiemy, że ktoś może mieć gówno zamiast mózgu, tylko po co to dokumentować? I jeszcze ten czas na fotki… 

Aha i koniecznie zerknijcie na źródło artykułu.

Źródło: PoradnikZdrowie.pl


Zespół lekarzy podczas przeprowadzania kolonoskopii natrafił na biedronkę w okrężnicy pacjenta.

Dość zaskoczony był zespół kliniczny, który podczas badania natknął się na biedronkę w okrężnicy pacjenta.

W nieszczególnie przyjemnej, ale czasem ratującej życie procedurze zwanej kolonoskopią, lekarze mogą przeanalizować całe jelito grube. Tutaj można znaleźć raka, stany chorobowe i oczywiście biedronki.

Przygotowanie do kolonoskopii to nieco wyczerpujące zajęcie. By obrazy podczas badania nie zostały zanieczyszczone, jelito musi zostać opróżnione. Uzyskanie doskonałego obrazu okrężnicy to żmudny proces oczyszczania.

Pacjenci przed zabiegiem spożywają specjalny osmotyczny środek przeczyszczający stosowany w leczeniu zaparć. Glikol polietylenowy mógł sprawić, że biedronka przetrwała do tak późnego procesu trawienia.

Nam to jakoś nie dziwne. Przecież ludzie, którym coś utknęło w d… zawsze się tłumaczą, że na tym usiedli, albo się przewrócili. Ponadto pamiętajmy, że nasze ciało jest korytarzem do przemieszczania się nie tylko biedronek. Przeciętny człowiek połyka od kilkunastu do kilkudziesięciu pająków, kiedy śpi w otwartą buzią, a co dopiero z otwartą dupą…

Źródło: Nauka jest niesamowita.