Zapowiedź – „Co to było?”, czyli osiem opowiadań Fitza-Jamesa O’Briena w przekładzie Beaty Długajczyk i z okładką Małgorzaty Wojnowskiej.

Zapowiedź – „Co to było?”, czyli osiem opowiadań Fitza-Jamesa O’Briena w przekładzie Beaty Długajczyk i z okładką Małgorzaty Wojnowskiej.

19 października 2022 0 przez TrupiJad

„Co to było?”, czyli osiem opowiadań Fitza-Jamesa O’Briena w przekładzie Beaty Długajczyk i z okładką Małgorzaty Wojnowskiej.

Fitz-James O’Brien (1828-1862) był postacią barwną i romantyczną. Urodził się w Irlandii, ale po awanturniczych perturbacjach z przepuszczeniem majątku i romansie z żoną angielskiego oficera uciekł do Ameryki.
Tworzył opowieści spod znaku grozy na tyle oryginalne, że do dziś w antologiach tego gatunku są umieszczane niektóre z nich – zwłaszcza dwie, już legendarne: „Diamentowa soczewka” i „Co to było?”.
Poza nimi w tym tomie prezentujemy z dorobku O’Briena kilka innych, wyjątkowo pomysłowych nowel, jak chociażby „Wondersmith” o perfidnym wykorzystaniu dziecięcych zabawek czy „Utracony pokój” o dziwnych gościach w pewnym domu…
Spis treści:
– Wazon pełen tulipanów (The Pot of Tulips)
– Reprezentant świata cyganerii (The Bohemian)
– Diamentowa soczewka (The Diamond Lens)
– Wondersmith (The Wondersmith)
– Dzwonnik Jubal (Jubal the Ringer)
– Utracony pokój (The Lost Room)
– Sztabka złota (The Golden Ingot)
– Co to było? [Tajemnica] (What Was It?: A Mystery)
Przewidywana premiera książki: 20-25 listopada 2022.