„Złe miejsce” – przemyślana, wielowarstwowa powieść, która potrafi zjeżyć włosy na karku.

„Złe miejsce” – przemyślana, wielowarstwowa powieść, która potrafi zjeżyć włosy na karku.

25 października 2022 0 przez TrupiJad
Zastanawialiście się czasem, czy Novae Res może jeszcze raz Was zaskoczyć dobrym horrorem tak jak niegdyś Urbanowicz swoim „Gałęziste” albo w późniejszym czasie Tomek Sablik w „Próbie sił”? 
Jeżeli tak, to z całego serca polecam Wam debiut Tomasza Tomaszewskiego pt. „Złe miejsce„. Nie nastawiałem się na nic konkretnego, a dostałem przemyślaną, wielowarstwową powieść grozy, która potrafi zjeżyć włosy na karku. 
W grozie siedzę już ładnych parę lat, jednak nie przypominam sobie żeby autor pojawiał się kiedyś w którejś z antologii grozy, a szkoda, bo talentu do opowiadania i opisów odmówić mu nie można. 
Złe miejsce” to książka, w której nic nie jest takie jak się wydaje, a bohaterowie okazują się zgoła inni niż na początku. To tu poznajemy Sebastiana, Weronikę i ich córkę Julię, którzy wyruszają na wakacje do Chorwacji, by trochę odpocząć i uratować swoją rozpadającą się rodzinę. Szybko okazuje się, że pusta, spokojna okolica ma swoje tajemnice, a bohaterowie swoje sekrety. 
Autor potrafi przestraszyć, nie boi się wplatać w historię erotyki czy też nieco mocniejszych scen, ale najlepsze, co mu wyszło i tutaj wspaniale to zagrało to właśnie element zaskoczenia. Historia przedstawiona została z perspektywy trzech osób. Autor celowo nastawia czytelnika na klasyczną historię z duchem w tle, by nagle w drugim „akcie” zafundować czytelnikowi takiego emocjonalnego fikołka, że głowa może wybuchnąć. 
Oczywiście nie jest to historia pozbawiona wad, jednakże wydaje mi się, że nie ma sensu się nad nimi rozwodzić. Nie zepsuły mi pozytywnego wrażenia z lektury i uważam, że i Wy będziecie się świetnie bawić. 
Podsumowując, „Złe miejsce” jest dobrym horrorem, który mogę polecić Wam bez zastanowienia. Temperatura w powieści sięga wysoko, a ja gwarantuję Wam, że pewne opisy skutecznie was ochłodzą.
Opinie dla Trupi Jad – Magazyn przygotował: Maciej Klimek – W WITRYNACH HORRORU.
Za książkę odpowiada Wydawnictwo Novae Res.