Kontynuacja „Kubusia Puchatka” taka jak „Terrifier 2”? Czy to dobrze?

Kontynuacja „Kubusia Puchatka” taka jak „Terrifier 2”? Czy to dobrze?

28 stycznia 2023 0 przez TrupiJad

Reżyser „Kubusia Puchatka: Krew i miód„, Rhys Frake-Waterfield wypowiedział się dla mediów, że kontynuacja „Kubusia…” będzie inspirowana intensywnością gore filmu „Terrifier 2„. Na początku wzorem do naśladowania miały być filmy takie jak: Halloween , Teksańska masakra piłą mechaniczną czy Zły zakręt , jednak gdy już rozpoczął pracę nad  kontynuacją, stwierdził, że chciałby nakręcić coś tak epickiego jak wspomniany „Terririfer 2„.

Z jednej strony taka informacja dla fanów kina gore może być dobra, ponieważ rzeczywiście w horrorze o klaunie dawka makabry i przemocy była na serio wysoka i dobrze zrealizowana. Jednak czy takie podejście do tematu nie pozbawi obrazu oryginalności? Oczywiście mówimy tutaj o oryginalności w cudzysłowie, ponieważ sam pomysł na przerobienie „Kubusia Puchatka” nie jest zbyt oryginalnym pomysłem, ale gdzieś w tych wypowiedziach Rhysa Frake-Waterfielda czai się po prostu – zwykłe kopiowanie. Tworzenie kina, które już było.

Nikt nie oczekuje tutaj jakiegoś szczególnego powiewu świeżości, bo fani slasherów raczej liczą na fruwające kończyny, dużą ilość tryskającej posoki i dobrej zabawy, ale mam wrażenie, że reżyser trochę traci głowę dla… pieniędzy. To tylko moje odczucie. Jak będzie – czas pokaże.  Tym bardziej, że jeszcze nie wiadomo, czy kontynuacją „Kubusia Puchatka” będzie „Kubuś Puchatek 2„, czy może jeden z filmów, nad którym Rhys już pracuje, czyli horror o jelonku „Bambi” albo zapowiadanym wcześnie „Piotrusiu Panu”.

Pożyjemy zobaczymy.

TS.

Trailer Kubusia Puchatka:


OWSIKI

Przerażająca opowieść dla fanów obrzydliwych oraz makabrycznych horrorów. Krew, flaki, fekalia, wymioty – wylewają się niemal z każdej strony z tej książki.

Kliknij!