„Niepokalana” – bluźnierczy, satanistyczny horror.

„Niepokalana” – bluźnierczy, satanistyczny horror.

17 kwietnia 2024 0 przez TrupiJad

 

Kontrowersje wokół filmu „Niepokalana” zdawały się narastać z każdym kolejnym promocyjnym działaniem twórców horroru. 

 

Film porusza temat niepokalanego poczęcia, więc już w zwiastunie widzimy masę nawiązań religijnych. Dodatkowo zarówno reżyser Michael Mohan, jak i główna bohatera Sydney Sweeney dolewają oliwy do ognia – reżyser tworząc prowokacyjny plakat z super ceną, a aktorka cyt: Sweeyney postanowiła wrzucić do internatu nagrania, jak czyta fragmenty Starego Testamentu. Na filmikach ubrana jak gotycka Królewna Śnieżka z powagą i emfazą odczytuje biblijne wersy z obrazami przemocy.

 

 

Przewidywana data premiery horroru, to: 26 kwietnia 2024.

 

O filmie polski wydawca (Monolit Films) pisze tak:

W „Niepokalanej” młoda i pełna wiary zakonnica Cecilia, trafia do włoskiego klasztoru, położonego w malowniczej okolicy. Miejsce jest wręcz niepokojąco piękne, a księża i zakonnice nienaturalnie życzliwi.

Cecilia od początku ma poczucie, że nie znalazła się tu przypadkiem, i że prawdziwa natura tego miejsca jest pilnie strzeżonym sekretem. Gdy odkrywa, że jest w ciąży, a lekarz potwierdza niepokalane poczęcie, w klasztorze zaczyna się mówić o cudzie.

Cecilia ma wrażenie, że jej ciąża dla niektórych księży nie jest zaskoczeniem, a strach, który dostrzega w oczach innych zakonnic, każe jej sądzić, że z tym miejscem wiąże się jakaś przerażająca tajemnica.

Dziwne obrzędy odprawiane w klasztorze, ciągła kontrola pod pozorem troski, tajemnicze zniknięcia młodych zakonnic i nieustające poczucie czyjejś obecności uświadamiają Cecilii, że została wybrana do wypełnienia misji, która może doprowadzić ją do zguby.

Zobacz zwiastun:

 

źródło: Monolit Films.