„Skazaniec 666” – Diabelska porcja komiksu!

„Skazaniec 666” – Diabelska porcja komiksu!

15 listopada 2019 0 przez TrupiJad

Słyszeliście kiedyś o kimś takim jak Józef Mogiła? Nie? Już tłumaczę. Józef Mogiła jest dla Brazylijczyków tym, czym dla Amerykanów np. Jason Voorhees. Innymi słowy, postać kultowa jeśli chodzi o horror. Zapisał on się m.in. w kilku filmowych obrazach, które możecie bez problemu odnaleźć w sieci. Ich tytuły to: „At Midnight I’ll Take Your Soul”, „This Night I’ll Possess Your Corpse” oraz „Embodiment of Evil”. Wspominam o nim, ponieważ jest to główny bohater horrorowego komiksu „Skazaniec 666” aut. Samuel Casal, Adriana Brunstein – wydanego przez wydawnictwa Mandioca.

 

 

Mogiła znajduje się w więzieniu i „uprzyjemnia” on czas innym współwięźniom swymi sadystycznymi zapędami, które w pewien sposób możemy odbierać jako karę dla niegrzecznych ludzi. Nasz bohater ma również wielkie marzenie, aby za wszelką cenę odnaleźć idealną kobietę oraz spłodzić z nią idealnego potomka.

Podczas lektury „Skazańca 666bawiłem się świetnie. Fabuła opowieści wraz z (nazwijmy to) szatą graficzną jest tak przedstawiona, że w pewnym momencie wpadamy w pewnego rodzaju trans. Przemoc, bluźnierstwa i niezwykle mroczna atmosfera aż kipi z czarno białych kart komiksu. Mogiła to prawdziwy skurwiel i bezbożnik. Zapewne ucieszy wam się „micha” kiedy przeczytacie, co właśnie zamierza zrobić, a zrobi się jeszcze „weselej”, kiedy przystąpi on do realizacji swoich krwawych zamierzeń. Przypuszczam, że co gorliwsi wyznawcy „nazarejczyka” mogą poczuć się lekko zniesmaczeni, ale przybijam tutaj piątkę Wydawnictwu Mandioca, za odważne i dość niecodzienne treści. Są tam takie momenty, w których nie do końca jest wiadome, co jest fikcją spowodowaną halucynacjami, a co rzeczywistością. Opowieść manipuluje naszym umysłem, ale tutaj każdy detal jest w końcu objaśniony, a całość zamyka się –  jak na horror przystało, echem demonicznego śmiechu.

 

 

Muszę zaznaczyć, że nie jestem fanem komiksu i do tej pory przeczytałem ich naprawdę niewiele. Nie wierzyłem, że podpisane obrazki mogą wywrzeć na mnie jakiekolwiek wrażenie, jednak tutaj poczułem się bardzo zaskoczony.

Świetna krecha!

Świetna historia!

Świetne wydanie!

I mówiąc prosto, ale bardzo szczerze – świetnie spędzony czas!

 

Bardzo polecam! – MordumX

8/10.

 

SKAZANIEC 666” kupisz tutaj: https://mandioca.pl/

 

 


 

 – SŁOWIAŃSKI HORROR

 

„Słowiański Horror” – antologia szczególna, która zwiastuje nam narodziny słowiańskiego horroru! Naszą misją jest popularyzacja kultury duchowej dawnych Słowian poprzez literacką grozę, bo to my jesteśmy prawnukami żerców, wołochów, wiedźm, guślarzy, wędrownych dziadów, którzy przed wiekami rozsiewali naszą kulturę po całej słowiańszczyźnie. Gdyby nie nasi przodkowie, świat nigdy nie usłyszałby o utopcach, wąpierzach, upiorach, wilkodłakach, złośliwym lichu, przerażających mamunach czy zwodniczo pięknych rusałkach…

 

Kliknij tutaj