Cedric Sire – „Pierwsza Krew”. Premiera – 15.01.2020. (nasz patronat).

Cedric Sire – „Pierwsza Krew”. Premiera – 15.01.2020. (nasz patronat).

30 grudnia 2019 0 przez TrupiJad

To, co przeżyliśmy w dzieciństwie, zostaje w nas najgłębiej. Zwłaszcza strach…

 

W mroźną zimową noc na przedmieściach Paryża znany przestępca zostaje spalony we własnym mieszkaniu. Zbrodnia nie przypomina jednak mafijnych porachunków.

Eva Svarta rozpoczyna niełatwe śledztwo, mając do dyspozycji tylko kilka mętnych poszlak.

Tymczasem przeszłość upomina się o swoje. Ogarnięta obsesją odnalezienia zabójcy swojej matki i siostry bliźniaczki policjantka musi znów stanąć twarzą w twarz z potwornością, którą trudno sobie wyobrazić.

 

Czy Evie uda się rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci w płomieniach?

Kim jest człowiek, który zamordował jej rodzinę?

 

 

Cedric Sire – francuski pisarz, autor 9 powieści (w tym wydanej po polsku „Gorączki i krwi”) i 2 zbiorów opowiadań, laureat m.in. Nagrody Mastertona.
Zanim całkowicie poświęcił się pisaniu, pracował jako tłumacz i dziennikarz, a nawet…był wokalistą w zespole deathmetalowym.

Inspiruje go twórczość Stephena Kinga, Clive’a Barkera i Edgara Allana Poego.

 

fragment:

Na ekranie przesuwały się protokołu i raporty z sekcji. Eva znała je na pamięć. Tysiące razy przeczytała opisy procedur i przeanalizowała obrazy. I nada będzie to robić. Codziennie. Aż znajdzie. Zamierzała to ciągnąć do skutku.

Wiedziała, że w brygadzie te maniackie przyzwyczajenia ściągnęły na nią przezwisko „Robocop”. Od niedawna przezywaną ją także „Wampirzyca”. Tylko że to się jej zupełnie nie podobało. Wampirów, pedofilów i innych psychopatów miała dosyć podczas śledztw. Wiedziała, co dzieje się w ich chorych mózgach. Codziennie widziała, co ich ręce potrafiły zrobić ze sznurem, z bronią, z niewinnym ludzkim ciałem, podczas oględzin miejsc, w których popełniono przestępstwa, i na wózkach w prosektorium.

Nie jestem taka jak potwory, które tropię. Nie jestem taka jak one. Nie taka krew płynie w moich żyłach. Nie mam takich myśli. Nigdy.

 

Premiera 15.01.2020.

Wydawictwo Dragon.