Wydawnictwo IX rozpoczęło przedsprzedaż nowych tytułów.

Wydawnictwo IX rozpoczęło przedsprzedaż nowych tytułów.

2 lipca 2020 0 przez TrupiJad

„Drodzy miłośnicy literatury grozy, rozpoczynamy długo oczekiwaną przedsprzedaż Przed Wami nasze trzy najnowsze, wyjątkowe wydawnictwa, na które czekaliście już od dłuższego czasu. Akcja promocyjna trwa do 11 lipca, do kiedy zbieramy zamówienia, od których zależny będzie nakład limitowanej oprawy twardej. Książki będą wysyłane do Was z końcem lipca. Pamiętajcie, że nakład oprawy twardej jest limitowany i nie należy zwlekać z zakupem, gdyż później książki mogą nie być już dostępne. Zapraszamy na stronę sklepu:

🛒🛍 https://wydawnictwoix.pl/

Do każdej z książek dołączymy wyjątkowe drobne upominki, jak m.in. unikatowa indywidualnie numerowana replika przedwojennego biletu kolejowego… oczywiście pierwszej klasy, jak przystało na nasze Wydawnictwo IX

ZACZYNAMY

AUGUST DERLETH
„MASKA CTHULHU”

August Derleth po śmierci H.P. Lovecrafta postawił sobie za główny cel wydanie całej twórczości swojego korespondencyjnego przyjaciela. To właśnie on, pełen determinacji, przedstawił wstępny projekt oficynie Charles Scribner’s Sons, a gdy ta odrzuciła pomysł, zamiast się poddać, założył wraz z Donaldem Wandreiem wydawnictwo Arkham House, które miało wkrótce stać się instytucją kultową. Derleth zatroszczył się w niej nie tylko o godne wydanie dzieł Lovecrafta, ale też do końca swojego życia podsycał zainteresowanie czytelników twórczością i osobą Samotnika z Providence. To dzięki Arkham House znamy nie tylko utwory Lovecrafta, ale też jego listy i eseje. Dzięki Arkham House ukazały się w formie książkowej opowiadania innych twórców z kręgu mitologii Cthulhu, którzy z biegiem czasu współtworzyli ją i rozwijali.
„Maska Cthulhu” to zbiór sześciu opowieści z pogranicza horroru i fantasy, z których część pierwotnie ukazała się w magazynie „Weird Tales” (w latach 1939-1953), a ostatecznie zostały zebrane w całość w 1958 roku. Pierwsze z nich, „Powrót Hastura” powstało w oparciu o notatki pozostawione przez samego Lovecrafta, a kolejne, opowiadając historię nieszczęśników, którzy zetknęli się z przerażającą mocą Cthulhu, rozwijają w fascynujący sposób koncepcje panteonu Przedwiecznych.
Przekład: Radek Jarosiński
Redakcja: @Katarzyna Katarzyna Ophelia Koćma, Adam Wieczorek
Okładka: Krzysztof Wroński Artwork
Wstęp: Mikołaj Kołyszko
———————-

DAWID KAIN
„WSZYSTKIE GRZECHY KORPORACJI SOMNIUM”

Na jakich polach działa Korporacja Somnium? Nikt nie ma pewności, jednak istnieją poszlaki wskazujące między innymi: metafizykę, nanotechnologię, nieśmiertelność, światy równoległe, klonowanie i kontrolę umysłów.
Nie wiadomo, kto jest w zarządzie Korporacji, ani gdzie ukrywa się – jeśli istnieje – jej dyrektor generalny. Brak też danych na temat siedziby, aktywów czy wysokości kapitału.
Tak naprawdę jedynym śladem istnienia ww. przedsiębiorstwa jest zbiór siedmiu opowiadań Dawida Kaina, zatytułowany “Wszystkie grzechy korporacji Somnium”. Mamy jednak podstawy przypuszczać, że takiego autora nigdy nie było, a sama książka to dzieło pracowników Korporacji bądź jej przeciwników. Wydawca nie potrafi wytłumaczyć, skąd wziął się maszynopis zbioru, ani kto płaci mu za ukrywanie prawdy.
Autor: Dawid Kain
Redakcja: @Katarzyna Ophelia Koćma
Okładka: Krzysztof Biliński
———————

MARCIN KOWALCZYK
„BILET W TAMTĄ STRONĘ”

Kolej na przełomie XIX i XX wieku wzbudzała często uczucie niepokoju jako technologiczne novum. Dziś również nie jest pozbawiona pewnego tajemniczego uroku, jednak spora część związanych z nią demonów zniknęła daleko za ostatnim wagonem zmierzającym w nieznaną przyszłość. Ale czy na pewno nie wrócą?
„Bilet w tamtą stronę” Marcina Kowalczyka to opowieści, w których poniekąd odnajdziecie echo kolejowego horroru Stefana Grabińskiego, ale nie to stanowi siłę tej książki. Zbudowane przez autora jak najbardziej współczesne uniwersum, kryje w sobie fascynujący i tajemniczy świat, istniejący gdzieś na granicy materialnej, „żelaznej” codzienności i uchwytnej często tylko intuicyjnie „nadrealności”. Jego bohaterowie zostają wplątani w sytuacje, które diametralnie zmieniają ich życie i podporządkowują je siłom, z którymi walka często jest daremna. Ta książka łączy w sobie nastrojowy urok dawnych opowieści niesamowitych, mrocznego horroru, który może dopaść człowieka na rubieżach cywilizacji, a także kryminału niepozwalającego oderwać się od lektury przed rozwiązaniem zagadki.
Autor: Marcin Kowalczyk
Redakcja: Ksenia Olkusz
Okładka: Krzysztof Biliński
Współpraca: Piotr Goszczycki”.

 

Link – Sklep Wydawnictwa IX.