„DRACUL” – Niezwykła mieszanka thrillera i horroru w księgarniach już 2 września!

„DRACUL” – Niezwykła mieszanka thrillera i horroru w księgarniach już 2 września!

18 sierpnia 2020 0 przez TrupiJad

Z fascynacją połykałam kolejne strony. To pozycja obowiązkowa dla każdego

fana wampirów, a także powieści gotyckich.

Katarzyna Berenika Miszczuk

Ta książka wciąga od pierwszych stron, zaskakuje konstrukcją i czaruje klimatem klasycznego horroru. Miłośnicy krwistych opowieści o wampirach wgryzą się w nią bez trudu, odczuwając w trakcie lektury rozkoszne, podszyte dreszczem emocji nasycenie

Stefan Darda

Twórca bestsellerowych thrillerów J. D. Barker oraz Dacre Stoker, potomek autora „Drakuli”, postanowili wspólnie wskrzesić historię najsłynniejszego horroru świata. „Dracul” to niezwykle klimatyczna, często też klaustrofobiczna historia, w której zbrodnia miesza się z opowieścią o mieście, które pochłaniają choroby, głód i cierpienie. Niezwykła mieszanka thrillera i horroru w księgarniach już 2 września.

Struktura opowieści utkana z listów, fragmentów gazet czy pamiętników „Drakuli” tak bardzo stapia się z rzeczywistością, że koszmar bohatera staje się naszą rzeczywistością. Dacre Stoker odkrył ponad 100 stron zapisków swojego przodka i wraz z autorem znakomicie odebranej „Czwartej małpy”, połączyli podane przez niego zapiski historyczne z fantastycznością wiktoriańskiego gotyku. Dzięki temu zabiegowi odczuwamy niemal namacalny strach, paraliżujący tak bardzo, że nie przejdziemy sami kilku metrów w ciemności. Razem z nim zamknięci w mrocznej zamkowej komnacie, otoczeni jego talizmanami: wodą święconą, krucyfiksem i naręczami białych róż. Tkwimy w koszmarze niepewności, czując na sobie przede wszystkim widmo śmierci i głodu.

Początki „Drakuli” autorzy książki umieszczają w dramatycznym okresie w historii Irlandii. Czasy zarazy ziemniaka Phytophthora infestans sieją w kraju ogromne spustoszenie. Wielki głód, choroby, zabijają niemal co drugiego mieszkańca Dublina. W podobnym stanie jest także mały Bram Stoker. Zawsze chorowity, którego uleczyć może jedynie Ellen Crone. Postać dziwna i przerażająca, która jako jedyna jest w stanie przywrócić mu energię życiową. Ich relacja oparta na wzajemnym – niemal psychosomatycznym oddziaływaniu – buduje aurę niezwykłej tajemnicy. Kobieta ma szalone moce, jej ciało raz przypomina młodą kobietę, innym razem umęczoną staruszkę. To, co skrywa pod łóżkiem w brudnej, zakurzonej skrzyni otworzy nam oczy na najstraszniejsze aspekty mitologii wampirów.

Dracul” to oficjalny prequel najsłynniejszej powieści o transylwańskim wampirze. Powieść ta była nominowana do prestiżowej nagrody Goodreads Choice Award w kategorii horror.

Opinie o książce i rekomendacje:

Nowoczesna, energetyczna i prosta do czytania proza. Dracul ujawnia nie tylko ‘prawdziwe’ pochodzenie Drakuli, ale także samego Brama Stokera. To zdecydowanie więcej niż powieść Drakuli, to świetny wkład w cały wampiryczny gatunek

SF Reader

Fani i badacze Brama Stokera odnajdą tu satysfakcjonujące poszerzenie jego spuścizny”

Publishers Weekly

Piekielnie przerażająca (…) Dracul sprawia, że obracasz się za ramię, sprawdzasz co jest pod łóżkiem i na suficie. Cały czas zastanawiasz się co jest w środku skrzyni i podłużnego pudła, które widzisz przed sobą”

Josh Malerman, autor bestsellera „Nie otwieraj oczu”

J. D. Barker – amerykański pisarz, autor bestsellerów thrillerów, finalista prestiżowych nagród literackich, takich Bram Stoker Award. W Polsce znany ze przede wszystkim ze świetnie odebranej przez czytelników „Czwartej małpy”.

Dacre Stoker – amerykańsko-kanadyjski pisarz i filmowiec, potomek słynnego Brama Stokera. W młodości zawodowo trenował pięciobój lekkoatletyczny i wystąpił na olimpiadzie. Przyczynił się do upowszechnienia „Drakuli” w filmie, telewizji czy komiksie.

DATA PREMIERY: 02.09.2020

PRZEDSPRZEDAŻ: https://www.czarnaowca.pl/kategorie/bez_kategorii/dracul,p470394800