„Seryjni.pl” Macieja Szymczaka w przedsprzedaży.

„Seryjni.pl” Macieja Szymczaka w przedsprzedaży.

24 października 2021 0 przez TrupiJad

Osiem opowiadań zainspirowanych życiorysami największych polskich seryjnych morderców. Zwyrodnialcy, gwałciciele, sadyści, kaci i mordercy. Bestie mordujące dla przyjemności, których czynami kierował chory umysł.
Maciej Szymczak przenosi nas do świata w którym każdy z nas może stać się ofiarą. Brutalne historie o różnym natężeniu klimatycznym, jednak dedykowane dla czytelników o mocnych nerwach.

Maciej Szymczak portretuje fikcyjnych morderców jedynie inspirujących się polskimi zbrodniarzami pozwalał sobie na estetykę slasherową, groteskową, horrorową, a nawet nie bał się się osadzić jednego opowiadania w konwencji weird fiction. Dzięki temu wyraźnemu podziałowi wykazał się pożądaną dla tej tematyki wrażliwością, a jednocześnie miał przestrzeń, by eksperymentować z naprawdę różnorodną formą literatury grozy. Są to bardzo ciężkie emocjonalnie utwory, w których najczęściej dramat ofiar i ich rodzin wychodzi na plan pierwszy. Co prawda dodaje do nich elementy fantastyczne, ale dzięki temu tworzy trafną i ponurą metaforę nieprzemijalności zła. W czasie ich lektury nie sposób uwolnić się od rodzącego się w głowie pytania, co byśmy sami zrobili, gdyby nasze dziecko lub inna bliska nam osoba padła ofiarą zwyrodnialca podobnego do tego, który jest opisywany przez autora?

Mikołaj Kołyszko. Posłowie.

Za książkę odpowiada Wydawnictwo Phantom Books.

SERYJNI.PL kupisz tutaj: KUP KSIĄŻKĘ