„Mordercza choinka” – jedna z lepszych pozycji kina klasy rynsztokowej.

„Mordercza choinka” – jedna z lepszych pozycji kina klasy rynsztokowej.

25 grudnia 2022 0 przez TrupiJad

Sam tytuł doskonale nas naprowadza, z jakim kinem będziemy mieć do czynienia, ale w przypadku „Morderczej choinki” trzeba przyznać, że jest to jedna z lepszych pozycji kina klasy rynsztokowej.

Zaczyna się od tego, że pewna wdowa stara się wskrzesić swojego męża, który został skazany na karę śmierci za popełnienie serii brutalnych morderstw. Nie wszystko idzie zgodnie z planem, bo seryjny morderca powraca do świata żywych, ale pod postacią choinki! Od razu postanawia on dopaść i zabić osobę, przez którą został pojmany i stracony. Oczywiście po drodze zabija wszystkich, których spotka ❤️

Trzeba przyznać, że sposoby na mordowanie są imponujące! Choinka zabija przy pomocy gałązek oraz lampek choinkowych. Dusi, miażdży, topi, rozrywa, komentując wszystko salwą śmiechu i wulgarnych powiedzonek.
„Mordercza choinka” jest filmem znośnym, nawet jak na Z klasówkę, ponieważ w przeciwieństwie do innych, podobnych filmów, zwyczajnie bawi. Już sam widok biegającej i mordującej choinki jest niesamowity. Atmosferę podkręca jej wulgarny charakter, gdzie powtarzające się hasło: co do chuja? – budzi rozbawienie. Film kończy się kuriozalną sceną, która jest ukoronowaniem ogólnego abstrakcyjnego obrazu, przez co „Mordercza choinka” jeszcze bardziej mi się spodobała.

Podsumowując – jest to film, który zarówno sympatycy niskobudżetówek będą mile wspominać, ale przypuszczam, że znajdzie on również kilku zwolenników nieco bardziej ambitniejszego kina, właśnie z uwagi na to, że jest beznadziejnie świetny i śmieszny.
Nie zawsze człowiek ma czas, aby znęcać się nad sobą przy takim kinie, ale tym razem obejrzałem z wyjątkową przyjemnością.


POLECAM.
TS.

Trailer:


Przeczytaj także:

„OWSIKI” – Przerażająca opowieść dla fanów obrzydliwych oraz makabrycznych horrorów.