Zobacz trailer polskiego filmu dokumentalnego o horrorze ekstremalnym – „Bękart gatunku”.

Zobacz trailer polskiego filmu dokumentalnego o horrorze ekstremalnym – „Bękart gatunku”.

17 maja 2023 0 przez TrupiJad

„Bękart Gatunku” to fascynujący film dokumentalny, który rzuca światło na niezwykłą scenę horroru ekstremalnego, skupiając głównie na polskim horrorze literackim. Pozwala przebrnąć przez mroczne korytarze wyobraźni i odkrywamy fascynujące światy stworzone przez utalentowanych polskich autorów.

Bada genezę i rozwój horroru ekstremalnego w Polsce, analizując wpływ kultury, historii i polskiej tradycji na twórczość literacką. Poprzez rozmowy z twórcami, wydawcami i recenzentami, „Bękart Gatunku” odsłania tajemnice procesu twórczego oraz wyzwania, jakie napotykają pisarze horroru w kraju, gdzie gatunek raczej nie jest doceniany.

Bękart Gatunku” jest pełen napięcia i równocześnie kładzie nacisk na krytyczne spojrzenie na gatunek i jego znaczenie w literaturze. Twórcy, wydawcy i recenzenci dzielą się swoimi przemyśleniami na temat ewolucji horroru w Polsce i zwracają uwagę na znaczenie, jakie ma dla społeczeństwa. Film bada, jak literatura grozy może służyć jako lustro, w którym widzimy nasze najgłębsze lęki i obsesje.

Bękart Gatunku” to niezwykłe dzieło, które pozwala zrozumieć, jak literatura grozy może być medium do wyrażania najciemniejszych stron ludzkiej natury…

Film już wkrótce na koscipublishing.pl

Wydawnictwo Kości.

Wywiad z twórcami filmu przeczytacie tutaj.

Zobacz zwiastun:


 

Przeczytaj także:

Majowa premiera horroru Agnieszki Werachowskiej od Phantom Books – „INWENTARYZACJA”.