Trzy jesienne zapowiedzi od wyd. Phantom Books.

Trzy jesienne zapowiedzi od wyd. Phantom Books.

7 października 2023 0 przez TrupiJad

 

Od kilku dni w regularnej sprzedaży znajduje się „Czarcie runo” – Antologia Horroru Słowiańskiego, którą możecie nabyć m.in. tutaj.

 

 

Tymczasem oferta wydawnictwa Phantom Books zaczyna się powiększać o kolejne tytuły:

 

Motyle zła 2„, to zbiór opowieści grozy Jarosława Klonowskiego. Pierwsza część zbioru „Motyle zła” wciąż jest dostępna w sprzedaży, jednak dla zainteresowanych zakupem jest to ostatni dzwonek, aby nabyć książkę, ponieważ jest to końcówka nakładu. 

 

Opis:

Weird ma wiele masek, a niektóre z nich wyglądają zupełnie jak twarze naszych bliskich.
Kiedy więc znika Twoja żona, a Ty jesteś twórcą nowych technologii, tworzysz sobie Automatyczną Kobietę na obraz Tamtej. Co jednak kiedy zaginiona wraca, tylko masz przeczucie, że już nie jest tą samą osobą?
A co powiecie na świat, w którym zakazane jest używanie radia, lecz od jakiegoś czasu w eterze i tak rozbrzmiewa o północy ta sama audycja…
Kto śmieje się w twarz Władzy tak zwanego Aparatu? Co z tym mogą mieć wspólnego zaginiony prezenter, żałobnicy, których nikt na pogrzebie nie rozpoznaje, czy wreszcie, zamknięte na głucho nakazem tajnych służb tunele pod Katolickim Liceum?
W innym jeszcze miejscu, trwają ostatnie chwile Wojny na Pacyfiku. Z doniesień wynika, że podczas nocnego ataku zniknęła amerykańska łódź podwodna, przewożąca w kierunku bazy na Filipinach broń, która zmienia ludzi w ohydne hybrydy…
Poznaj miejsca, gdzie psychoza splata się w jedno z miejskimi legendami i pradawnymi mitami.
Odwiedź Martwy Punkt. Ale nie spodziewaj się, że wrócisz. Stamtąd się nie wraca.
A kiedy zobaczysz Dziwnych Żałobników, wiedz, że pozostało Ci już tylko kilka godzin życia.

 

 

Kolejną propozycją od PB jest „Bizarrotektyw„. Jest to antologia tekstów z gatunku bizarro fiction inspirowana opowieściami o kryminalistach oraz ich pogromcach w jedynej słusznej konwencji: bizarro.

Z informacji wydawnictwa wynika, że „Bizarrotektyw” podobnie jak większość antologii bizarro ukaże się w edycji limitowanej, zatem jeżeli kolekcjonujecie książki z tego gatunku, to warto się tym zainteresować, aby potem nie trzeba było przeszukiwać odmętów internetu, aby za grube pieniądze nabyć egzemplarz tzw. białego kruka.

 

W zbiorze przeczytamy teksty:

 

Marcin Bartosz Łukasiewicz
Aleksandra Knap
Kornel Mikołajczyk
Zeter Zelke
Krzysztof Szabla i Robert Zawadzki
Marcin P. Kowalski
Rafał Kuleta
Kazimierz Kyrcz Jr i Zeter Zelke
Agata Francik
Marcin Zwoleń
Dominika Vicente
R. A. Lafferty

 

Bezradni” Klaudii Zacharskiej to połączenie mocnego thrillera oraz horroru. Książka ukaże się na przełomie października.

 

Opis:

Bywa, że czas nie leczy ran. Bywa, że ulgę może przynieść wyłącznie ból.
Marek budzi się w mrocznym miejscu. Nie ma pojęcia, gdzie jest i dlaczego tu trafił – wie jednak, że czeka go piekło. Ludzie, którzy go uwięzili są bezwzględni, a w ich minach widać głód i sadyzm.
Kamila jest melomanką i samotniczką. Jej jedynym przyjacielem jest starszy brat. Z pozoru całkiem różni, mają za sobą wspólną traumę, która ich zbliżyła.
Zniknięcie Marka jest dla jego siostry dotkliwym ciosem. Pragnie odnaleźć i ocalić zaginionego – nie wie jednak, jakie sekrety odkryją jej poszukiwania.
Żałoba, trauma i ból napiętnowały ich oboje przed laty – a teraz powrócą, by zebrać swoje żniwo. Brutalny i krwawy thriller z dusznym klimatem, który pokaże, że nawet najgorsze zło może spotkać mroczniejszego przeciwnika.