„ŚLEDZTWO PANA KUKUŁKI” – Adrian Śmiałek od Phantom Books Horror.

„ŚLEDZTWO PANA KUKUŁKI” – Adrian Śmiałek od Phantom Books Horror.

14 marca 2020 0 przez TrupiJad

„Zegarmistrzostwo to zdecydowanie zawód szlachetny i godzien poważania. Zwłaszcza w takim mieście, które ma wręcz obsesję starannego odmierzania czasu. Kiedy więc tajemniczą śmiercią kończy żywot jeden z miejskich Zegarmistrzów, rozpoczyna się żmudne śledztwo, za które odpowiadał będzie pan Kukułka, wspierany przez miejską Wielką Radę oraz towarzyszącego mu posterunkowego Partykę, o nie najlotniejszym umyśle, ale za to o wielkich chęciach.”

 

„ŚLEDZTWO PANA KUKUŁKI” – Adrian Śmiałek.

 

Powieść Adriana Śmiałka to znakomita komedia urban fantasy rozgrywająca się w wyimaginowanym (ale pod względem spiętrzeń absurdów jakże nam bliskim) świecie, gdzie bezgraniczna miłość i zaufanie dla zegarmistrzów przewyższa tylko zamiłowanie do urzędniczego aparatu. To pastisz naszej rzeczywistości, nakreślony z rozmachem godnym Terry’ego Pratchetta.
Śmiałek zabierze Was między wybrukowane miejskie uliczki, przepełnione biciem zegarowych dzwonów, ale i do czeluści miejskiej Biblioteki, sal Magistratu, dworskich pałaców oraz na pustynne bezdroża. Razem z panem Kukułką spotkacie galerię groteskowych, niezwykłych postaci i uśmiejecie się do łez przy opisach legislacyjnych absurdów.
Jeśli lubicie humorystyczne komentowanie rzeczywistości, ubranej w interesujący sztafaż fantasy, to ta powieść jest dla Was.

Mariusz Wojteczek – Dzika Banda.

Okładka Shred Perspectives Works.